Polne kwiaty na każdą okazję

Polne kwiaty – co może być bardziej delikatne, cieplejsze i bardziej radosne niż otrzymanie w prezencie bukietu chabrów, stokrotek, jaskrów, krokusów, wspaniale ozdobionych różnymi zieleniami. Prawdopodobnie jest niewiele kobiet, które odmówią sobie takiej przyjemności zarówno w zwykły dzień, jak i podczas swojego święta. Dlatego kwiaciarnie uwielbiają zbierać bukiety z dzikich kwiatów. Mają więcej życia, a wodze fantazji nie ograniczają się do żadnych konwencji.

Polne kwiaty na każdą okazję

Uroczy, ale nie patetyczny bukiet kwiatów na każdą okazję może składać się z każdej flory. Im więcej roślin jest obecnych w kompozycji, tym jest ona wspanialsza i bardziej poprawna. Słowo bardziej poprawna oznacza wysokość łodyg i szerokość samego bukietu, ale nie liczbę i różnorodność flory zawartej w bukiecie. Pod tym słowem można zrozumieć, jakie kwiaty każdy z nas lubi najbardziej.

Nie zawsze można wręczyć wzruszający i czarujący bukietu dzikich kwiatów. Byłoby miło, gdyby każda kobieta zobaczyła bukiet chabrów na otwartym oknie w typowy dzień lub po przebudzeniu rano znalazła stos niezapominajek na poduszce. Jednak w dniu ślubu lub rocznicy ślubu taki prezent będzie wyglądał nieco nieromantycznie. Zanim podaruje się kobiecie kwiaty, warto się upewnić, czy polne rośliny traktuje ona przychylnie. Nawet najpiękniejsze kwiaty mogą wywołać reakcję alergiczną, warto o tym pamiętać.

Nie ma potrzeby pakowania dzikich kwiatów w błyszczące i ozdobne materiały do pakowania. Nie potrzebne w tych kompozycjach są cyrkonie, cekiny, dodatkowe akcesoriach. Wystarczy jedna taśma, związująca łodygi. Kwiaty polne występują w określonych miesiącach w roku i warto wykorzystać możliwość obdarowania bliskich bukietem czystej natury. Kompozycje na urodziny lub imieniny w ciepłych miesiącach składające się z dzikich kwiatów oczarują jubilatów i solenizantów, mogą zadziwić, ale na pewno zachwycą.

Mono kompozycje wyglądają świetnie:

Rumianek. Ich piękne główki z żółtymi sercami i białymi płatkami promieni podbijały serca kobiet od zamierzchłych czasów. To prawda, że rośliny te są używane do ziołolecznictwa i można susz kupić w aptece, ale świeże rumianki będą wspaniałym prezentem dla delikatnej dziewczyny na rocznicę pierwszej randki, wzruszającym prezentem na przeprosiny itd. Rumianek kwitnie od końca maja do września, więc okazji będzie wiele.

Jaskry. Są to żółte kwiaty, które pojawiają się wczesną wiosną i zachwycają oko małymi błyszczącymi płatkami. Mały bukiet tych kwiatów wzbudzi zachwyt na Dzień Matki, na każde święto urodzinowe babci.

Chabry. Ich miękkie niebieskie główki są symbolem rozległych polskich przestrzeni. Zawsze oznaczały dobroć, duchową czystość i uczciwość.To są kwiaty na każdą okazję, zniewalające prostotą, pięknym kolorem tworząc jedyne w swoim rodzaju bukiety. Kwitną od maja do sierpnia, warto, więc zaplanować uroczy bukiet, który można wręczyć z okazji imienin, urodzin, doskonale będą się prezentować również na przeprosiny.

Maki. Są to piękności polne z jasnoczerwonymi głowami i słonecznymi ogromnymi środkami. Ich zwiewne płatki szkarłatnego koloru przypominają żagle. W mono-bukiecie maki będą wyglądać świetnie. Od bardzo dawna są ulubionymi kwiatami polnymi wielu ludzi, szczególnie kochane przez kobiety mieszkające zarówno na wsiach jak i w mieście. Można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że maki to są kwiaty na każdą okazję i mogą przekazać więcej niż najbardziej wzniosłe słowa.

Jak utrzymać bukiet polnych kwiatów w domu?

Aby bukiet dzikich kwiatów na długo zadowalał obdarowanego, trzeba wybrać kwiaty najbardziej odporne na zmiany temperatury. Na przykład mogą to być stokrotki, chabry, maki. Po przyniesieniu ich do domu, należy przyciąć każdą łodygę o 0,5-1 cm, włożyć bukiet do wazonu, pamiętając, aby kwiaty nie były ułożone zbyt ciasno. Nie należy zostawiać polnej kompozycji w otwartym oknie w słońcu lub w przeciągu. Lepiej znaleźć dla niego najfajniejsze, ale oświetlone miejsce w domu.

Z jakiego powodu można podarować dzikie kwiaty?

Mieszanka polnych kwiatów jest zawsze odpowiednia, każdego dnia i z jakiegokolwiek powodu nawet najbardziej nieistotnego. Można przynieść bukiet stokrotek, nawet na pierwszą randkę, jest mało prawdopodobne, że dziewczyna będzie przeciwna a najprawdopodobniej będzie zachwycona. Dziś te bukiety, jak żadne inne, są bardzo poszukiwane nie tylko na święta, ale każdego dnia.

Można wręczyć konwalie tylko, dlatego, że ceni się daną kobietę, lub sprawić przyjemność koleżance. Można również bukietem konwalii zaskoczyć swoją córkę, siostrzenicę, siostrę, mamę lub babcię. Kilka stokrotek, chabrów lub maków będzie wyglądać świetnie, jako mini prezent dla dziewczyny przed pójściem do kina lub kawiarni.Ten mały, ale przyjemny dodatek stopi serce nawet najbardziej niedostępnej osoby.

Leave a Reply